|

CLASA PREGĂTITOARE: TOPUL ŞCOLILOR din Cugir şi LISTA copiilor admişi după prima etapă de înscriere

aniversare mihai eminescu scoala 2 cugirInspectoratul Şcolar Judeţean Alba a făcut publică lista copiilor admişi în clasa pregătitoare după prima etapă de înscriere pentru anul şcolar 2014-2015. La Cugir, în funcţie de cele mai solicitate şcoli din oraş, a fost stabilit şi un top al unităţilor de învăţământ.

În funcţie de numărul de cereri şi concurenţa pe locuri, la Cugir, cea mai căutată unitate de învăţământ este Şcoala Gimnazială Nr.3, urmată de Şcoala Gimnazială “Singidava” şi Şcoala Gimnazială ” Iosif Pervain”.

Vă prezentăm în continuare lista copiilor admişi la aceste şcoli după prima etapă de înscriere:

Scoala Gimnazială „Singidava” Cugir – Limba Română – Step By Step

1 Boicu Andrei Nicolae I

2 Gherman Adrian Viorel I

3 Hurbean Raul Mihai I

4 Mitea Patrick Ioan I

5 Moldovan Alin Gheorghe I

6 Muntean Cristian Nicolae I

7 Pintea Antonio Gabriel I

8 Viorel Anthony Sebastian I

9 Vornicu Alexandru Nicolae I

Şcoala Gimnazială Nr.3 Cugir – Limba Română – Step By Step

1 Andriuc George I

2 Breaz Alexandra Maria I

3 Cristea Erik Alexandru I

4 Cruceru Bianca Irina I

5 Crăciun Ionuţ Gabriel I

6 Dobran Melisa Ioana I

7 Dondea Roberto Florin I

8 Faloba Vlad Laurenţiu I

9 Groza Iarina Georgiana I

10 Herlea Ianis Brutus I

11 Homorodean Vlad I

12 Leţ Saul I

13 Mihăilesc Nicolae Alin I

14 Moiseş Alexandru Vasile I

15 Negrea Tudor Vlad I

16 Nicoară Daria Giovanna I

17 Olteanu Oana Beatrice I

18 Partenie Andreea I

19 Pascu Robert Gabriel I

20 Pop Lichtenstein Paul Florin I

21 Pătroescu Mădălina Elena I

22 Rus Iemima Casia I

23 Rus Karina Ioana I

24 TomuȘ Ana Andreea I

25 Vulcu Răzvan I

26 Ștefan David Constantin I

27 Ţâr Robert Raul I

Scoala Gimnazială ” Iosif Pervain” Cugir – Limba Română – Tradiţională

1 Balogh Ileana Denisa I

2 Bulbucan Olimpia I

3 Carola Roxana Maria I

4 Carpen Alexandru Daniel I

5 Cosor Jonnatan Sergio I

6 Craciun Adrian Alexandru I

7 Dudaş Cosmina Elena I

8 Ghisa Nicolas Andres I

9 Hristea Felicia Mihaela I

10 Marginean Daria Andreea I

11 Maris Ioan Adrian I

12 Mihai David I

13 Mihai Liviu Andrei I

14 Monea Andreea Nicoleta I

15 Neag Alina Nicoleta I

16 Profir Denisa Naomi I

17 Răbar Claudia I

18 Sibişan Paula Ioana I

19 Stoica Paul Simion I

20 Surdu Antonio Cristian I

21 Trandafir Marius I

22 Vasiu Sebastian Ovidiu I

Şcoala Gimnazială „Singidava” Cugir – Limba Română – Tradiţională

1 Arimescu Luiza Maria I

2 Bura Cristi Nicolae I

3 Butnaru Delia Marina I

4 Băieş Andreea Denisa I

5 Cazacu Andrei I

6 Dimulescu Maria I

7 Duca Vlad Daniel I

8 Dărăban Cristian I

9 Dărăbanţ Raul Sebastian I

10 Fleaca George Bogdan I

11 Herţa Mihaela Nicoleta I

12 Herţa Sebastian Cosmin I

13 Lăcătuş Mihaela I

14 Mailat Susana Maria I

15 Măgureanu Florina Cristina I

16 Nicula Andreea Maria I

17 Pavel Călin Andrei I

18 Pop-Neaga Dragoş Ioan I

19 Porumb David Alexandru I

20 Presecan Larisa I

21 Puican Georgiana Iuliana I

22 Roşca Gabriela I

23 Simian Vlad I

24 Stan Adriana Simona I

25 Stati Iulia Alexandra I

26 Săpaşu Roberta Florina I

27 Tănasă Mădălina Iuliana I

28 Ursu Alina Ionela I

29 Varga Victor Alexandru I

30 Vădineanu Alexandru Rareş I

Scoala Gimnazială Nr. 3 Cugir – Limba Română – Tradiţională

1 Alvarez-Andrei Ana I

2 Badea Alexandru Marius I

3 Balaciu Bianca Adriana I

4 BudereȘ Aurelia Emilia I

5 CarabaȘ George Romeo I

6 Constantin Robert Adrian I

7 Cristea Gabriela Lavinia I

8 Cuţitei Paul Sebastian I

9 Cîrjea Antonio Nicolae I

10 Cîrjea Darius Vasile I

11 Danciu Mihaela Cristina I

12 DavidaȘ Juanito Raul I

13 Dina Yasmina Luisa I

14 Fânaru Erika Elena I

15 Itu Andrada Maria I

16 Macarie Luana Eliza I

17 Mateş Cristian Florin I

18 Mocan Alina Nicoleta I

19 Muntean Vlad I

20 Oneţiu Alexia Maria I

21 Paşca Alexandra I

22 Paşca David Lucian I

23 Ploia Răzvan Marian I

24 Popa Maria Teodora I

25 Popescu Ariana Maria I

26 Predescu Andreea Maria I

27 Savu Roxana Andreea I

28 Simedru Ioana Alexandra I

29 Stănică Alina I

30 Suciu Alexandra Giulia I

31 Suciu Alexia Maria I

32 Terenzi Luisa Anamaria I

33 Vaideian Nicoleta Cristina I

După prima etapă de înscriere în clasa pregătitoare, în judeţul Alba, au fost admise 99,4% dintre cererile depuse. Faţă de cele 3.163 locuri aprobate iniţial, au mai fost puse la dispoziţie alte 88 de locuri, ajungându-se la un total de 3.251. În prima etapă de înscriere au fost ocupate 2.681 de locuri şi au rămas libere 583 (17,9%). Listele cu copiii din clasa pregătitoare, înscrişi în prima etapă, potrivit calendarului publicat de Ministerul Educaţiei, sunt afişate vineri şi sâmbătă la unităţile de învăţământ şi pe site-urile MEN şi ale inspectoratelor şcolare.

Până vineri, 14 martie, la ora 20.00, în judeţul Alba părinţii au completat 2.698 de cereri pentru înscrierea copiilor în învăţământul primar. Din totalul de solicitări, 2.681 au primit locuri în şcoli, iar 17 cereri nu au fost soluţionate.

Citeşte şi CLASA PREGĂTITOARE: TOPUL celor mai căutate ŞCOLI din Alba. LISTA copiilor admişi şi câte LOCURI au rămas LIBERE după prima etapă

 

URL scurt: http://cugir.alba24.ro/?p=152241



Publicat de pe 21 Mar 2014. Publicat in BREAKING NEWS, EVENIMENT, SOCIAL. Poti urmari orice raspuns la acest articol prin RSS 2.0.

Lasa un raspuns

Publicitate


Publicitate

Publicitate

Publicitate

Publicitate

Publicitate

Publicitate

Publicitate

Publicitate

Publicitate

www.AutoPieseonline24.RO

Publicitate

Publicitate



Publicitate

Publicitate

 

Publicitate

Comentate recent

  • gajjy: in cugir toti copii sunt rockeri ,drogati .Doar trupe rock .muzica de bolunzi si dau boxelele alea la maxim de...
  • GigiKent: Cu acest prilej a fost eliminata inca din fașă marea evaziune. 20 de cutii de bere.
  • Nicu: vreau si eu unu
  • daniel: foarte fain ..cel mai frumos festival din istoria lumii,.Ploaia cugireana .concerte cu drogati ,bere cu apa...
  • taraban: un festival mai prost organizat ca ploaia cugireana. nu am vazut niciodata ..aceeasi prosti invitati de ani...